blog-3

Tarot i świadoma kreacja życia kontra lęki i wątpliwości

02 Luty 2020 / Ezoteryka

Jeżeli Twoje życie będzie kreowane na podstawie lęków, niepewności, negatywnych przekonań, czy uzależnień, nie oczekuj, że będzie ono wyglądało inaczej niż jakość Twoich myśli.

W moim długim doświadczeniu z kartami, czy innymi formami pracy, spotykam się ze sporym oporem wynikającym z przekonań osób podchodzących krytycznie do takiej formy pracy i pomocy. Mam na myśli tu negatywne przekonania wynikające z niewiedzy, bądź często z wyimaginowanych opinii. Nie staję tu w obronie wszystkich, jednak opinie o jednych nie powinny rzutować na drugich.

Tarot to skomplikowane i subtelne narzędzie pracy i tylko w rękach osoby mocno połączonej z jej intuicja / wewnętrznym głosem, który odbiera zapis energetyczny z Pola, można trafnie odpowiedzieć na pytania klienta. To wyczucie kojarzy mi się ze specjalistami od strojenia fortepianów. Im lepsze wyczucie strun, tym piękniejsze dźwięki z niego się wydostają.

Oczywiście ja lubię różne instrumenty, to znaczy różne rodzaje kart. W moim zestawie są tradycyjne karty do wróżenia, ale mam również takie, które zaglądają w głębie tego, co niewidoczne - w nasze wnętrze.

W tradycyjnych kartach tarota podróż pomagająca odkryć siebie, jest postrzegana w formie spirali, w której każde dopełnienie prowadzi na nowy poziom ścieżki. Do nowego początku podróży przez życie. Mam inne talie kart pozwalające zobaczyć co dzieje się wewnątrz nas. Bez osądzania i porównywania przypominają o potrzebie zharmonizowania się z wrażliwością, intuicją, odwagą i indywidualnością. Zwracają naszą uwagę na uważność w istotny sposób. Aby być w tu i teraz! Obrazy, które widać na zdjęciach mają wielką siłę oddziaływania, gdyż przemawiają językiem Jaźni, budząc zrozumienie. Wyzwalają jasność widzenia naszej sytuacji życiowej.

Tagi: , ,